یکشنبه, 28 مرداد 1397

آخرین عناوین اجتماعی

بازدید از روستاهای بخش پایین طالقان

فرماندار طالقان به اتفاق امام جمعه، نماینده مجلس شورای اسلامی، بخشدار مرکزی طالقان و جمعی از مسئولین شهرستان طالقان از روستاهای دهستان پایین طالقان بازدید نموده و از نزدیک مشکلات این روستا ها را مورد بررسی قرار دادند.

جذب سرمایه گذار در بخش مرکزی یکی از اولویت هاست

جلسه جذب سرمایه گذار در بخش مرکزی شهرستان طالقان با حضور مدیر جهاد کشاورزی و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در دفتر بخشدار مرکزی برگزار گردید.

    

امیری بخشدار مرکزی طالقان طی پیامی حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت که این پیام بدین شرح است :


 

 رمضان؛ فرصتی یگانه و مغتنم

ماه شریف شعبان تا ساعاتی دیگر به پایان می‌رسد؛ ماهی که امسال برای ایرانیان، رنگ و بویی دیگر داشت؛ انجام باشکوه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شئراهای اسلامی شهر و روستا که تصویری از فهم و خرد والای هموطنان را در برابر چشم جهانیان به نمایش گذاشت. 

این حضور باشکوه و حماسه آفرین، عیدی دیگر بر اعیاد پربرکت این ماه افزود و اینک بر همه ما، به‌ویژه اهل سیاست است که رخدادی چنین مهم را فارغ از هیاهو، در سایه عقل و درایت به درستی تفسیر کنیم؛ از آن درس بگیریم و راه آینده را بازیابیم. 

ان‌شاءالله مسئولان کشور نیز در تمام قوا، یک‌دل و هم‌صدا خدمت به این ملت بزرگ و ارجمند را سرلوحه تلاش‌های‌شان قرار دهند و هر آن‌چه در توان دارند، در این مسیر به‌کار گیرند.

البته باید پذیرفت، هنوز هم هستند کسانی که از تحلیل آن‌چه در بیست و نهم اردیبهشت ماه روی داد و برای کشور عزت و افتخار کسب کرد، عاجزند و حاصل این کوته‌بینی، بی‌اخلاقی‌هایی شد که شاهدش بودیم و متاسفانه ادامه دارد.

امید که همه، فرصت یگانه و مغتنم ماه مبارک رمضان را که تا ساعاتی دیگر  آغاز می‌شود، قدر بدانیم و از پروردگار یگانه بخواهیم، توفیق توبه از گناهان و هر گفتار و رفتاری را که ناصواب بوده به ما عنایت فرماید و به آنها که خدای ناکرده آبروی کسی را برده‌اند یا قضاوتی نادرست انجام داده‌اند، فرصتی برای طلب حلالیت عنایت فرماید؛ تا همه با دلی پاک، سفره نشین حضرتش شویم و از جمله نمازگزاران حقیقی، روزه‌داران واقعی و تلاوت کنندگان و عاملان به قرآن کریم باشیم.

فرارسیدن ماه خدا را به شما مردم عزیز، پاک طینت و حقیقت‌جو تبریک میگویم و از شما نیکان روزگار، التماس دعا دارم.

 

 

 

 

                                                 

 

خرمشهر شهر لاله هاي خونين است. خرمشهر را خدا آزاد كرد.

از بيانات رهبر کبير انقلاب اسلامی، امام خمينی (قدس سره)


امیری بخشدار مرکزی طالقان در گفتگو با روابط عمومی بخشداری افزود :

درس بزرگ جماسه سوم خرداد ماه دشمن شناسی و شناخت نیات شوم معاندان نظام است .

سوم خرداد ، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان ، استقامت و پایداری ملت ایران ، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان ارتش اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: “خرمشهر را خدا آزاد کرد”

آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا ۳ و به دست توانای مردم خدا جو و مومن ، با سوم خرداد یک حماسه ملی است حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی، لذا پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه‌ها است.

عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ پیدایش وضعیت نوینی در صحنه سیاسی- نظامی جنگ تحمیلی ۸ ساله و تحولات آینده خاورمیانه رقم زد.

بازخوانی و ترسیم روزآمد این رخداد سرنوشت‌ساز و سترگ (فتح خرمشهر) برای نسل‌های امروز انقلاب و آینده سازان واقعی این سرزمین، حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های فرزندان قرآن و ولایت در آن قطعه درخشان تاریخی را برای همیشه جاودانه و الهام بخش آنان در صحنه‌های رویارویی با بیگانگان و دشمنان انقلاب، نظام و میهن اسلامی قرار خواهد داد.

با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان اسلام و ایثارگران عزیز در حماسه سوم خرداد، به آحاد مردم تبریک و تهنیت می گوییم و سلام و درود می فرستییم به روح بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و همه شهدایی که در این راه خون خود را فدا نمودند تا آسیبی به میهن اسلامی نرسد.

فتح خرمشهر (سوم خرداد 1361) در تاريخ جنگ ايران و عراق از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. خبر آزادي خرمشهر آن چنان شگفت‌آور بود كه در سراسر ميهن اسلامي ما مردم را به وجد آورد. با اعلام خبر فتح خرمشهر مردم ايران بسان خانواده‌اي بزرگ كه فرزند از دست رفته خود را باز يافته است اشكهاي شادي و شعف خود را نثار روح شهداي حماسه‌آفرين صحنه‌هاي شورانگيز اين نبرد كردند. براي پي بردن به عظمت اين نبرد حماسي كافي است بدانيم كه نيروهاي متجاوز عراق پيش از نبرد سرنوشت ساز رزمندگان ما براي آزادي خرمشهر در اطلاعيه‌اي به نيروهاي خود دستور داده بودند كه دفاع از خرمشهر را به منزله دفاع از بصره، بغداد و تمام شهرهاي عراق محسوب دارند. همچنين تجهيزات و امكانات دفاعي دشمن در اين منطقه نشان مي‌داد كه عراق خرمشهر را به عنوان نماد پيروزي خود در جنگ به حساب آورده و قصد داشته است به هر قيمت،‌ اين شهر را در تصرف نيروهاي خويش نگهدارد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی طالقان


مراسم معارفه محمدجواد شاهپرستان رییس جدید بنیاد شهید شهرستان طالقان  و تکریم از ابراهیم نگهبان ، با حضور معاونین اداره کل بنیاد شهید استان البرز و فراهانی فرماندار طالقان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
شاهپرستان پیش از این  مسئولیت اداره بازرسی اداره کل بنیاد شهید استان البرز را بر عهده داشت.
ابراهیم نگهبان نیز ازین پس مسئولیت بنیاد شهید شهرستان ساوجبلاغ را بر عهده گرفت.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد ساوجبلاغ خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را نیازمند تلاش و برنامه‌ریزی هدفمند دانست و تصریح کرد: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران خدمت به بهترین خلق خداست.


به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی طالقان :/ مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بنیاد شهید و امور ایثارگران ساوجبلاغ دوشنبه 16 اسفندماه با حضور مهندس طاهرنژاد مدیرکل و جمعی از خادمان شهدا در ساوجبلاغ برگزار شد.

ابراهیم طاهرنژاد در این مراسم با تشکر از زحمات بی‌شائبه‌ی جانباز و یادگار دفاع مقدس خلیل رجبی رئیس اسبق بنیاد ساوجبلاغ در دوران خدمت خالصانه خود به خانواده‌های شهدا و ایثارگران، خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را نیازمند تلاش و برنامه‌ریزی هدفمند دانست و بیان داشت: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران بسیار ارزشمند است چراکه خدمت به بهترین خلق خداست .

وی در ادامه افزود: تلاش و برنامه‌ریزی هدفمند برای خدمت به جامعه‌ی هدف نیازمند فرهنگ جهادی و همکاری مسئولین و دستگاه‌های اجرایی است که باید بتوانیم با تعامل خوب و تاثیرگزار با دستگاه‌ها مشکلات ایثارگران را مرتفع و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بسط و گسترش دهیم .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با آرزوی موفقیت برای نگهبان رئیس جدید ساوجبلاغ، رضایت جامعه‌ی هدف را مورد تأکید قرارداد و اظهار داشت: هدف اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران باید ارائه‌ی خدمت خالصانه و مسرت خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشد و خادمین شهدا باید تمامی همت خود را به کار بسته تا با حسن اخلاق و ارائه‌ی خدمات مطلوب رضایت جامعه‌ی هدف را به دست آوریم .

در ادامه‌ی مراسم  مهندس طاهرنژاد با اهداء لوح تقدیر از زحمات رجبی تجلیل و تقدیر به عمل آورد و برای ابراهیم نگهبان آرزوی موفقیت و خدمت خالصانه به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را خواستار شد .

شایان‌ذکر است نگهبان سابق بر این ریاست اداره‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان طالقان را عهده‌دار بوده است .

مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از تهيه و ابلاغ شيوه‌نامه "تشكيل هيأت‌هاي انديشه‌ورز روستا" از سوي معاون امور دهياري هاي اين سازمان به معاونان امور عمراني استانداري‌هاي كشور خبر داد.

مهربانترين مادر دنيا


به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی طالقان امیری بخشدار مرکزی طالقان در پیامی سوگواری شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا ( س ) را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

 السلام علیک یا فاطمة الزهرا یا بنت رسول الله! فاطمه جان نخستین ستاره ای بودی که در عرش به خورشید نبوت رسیدی؛ ستاره ای نیلی به رنگ جراحت آسمان و زخم زمان. ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه  حق و شفیعه ی حشر، پدر و مادرم فدای  دست های مهربانت باد. تو محور آسمان ایثاری و اولین علت خلقت. ای مادر رسالت و همتای ولایت؛ به روزهایی می اندیشیم که پس از واقعه ی عظیم غدیر، همراه با حسنین به خانه های اهل مدینه می رفتی و با بیان وحیانی خویش حجت الهی را بر غافلان، تمام می کردی و بدین سان از آغاز، حمایت از ولایت، سرلوحه  خصایل آسمانی ات بود.

 غبار غم از سیمای زیبای علی می زدودی و بر زخم های فزون از ستاره ی پیکرش که نشان از رزم با باطل داشت، مرهم می نهادی. فتوحات مولا، رهین مهربانی توست. هنوز خطابه های رسایت سراج راه مجاهدان است و بر آفاق تاریخ می تابد. پاره  تن رسول یار بودی و یگانه یاور یکتا ،امیر عاشقان. تلألؤ ذوالفقارعلی، وامدار عزم و عزت تو بود. آنگاه که بر بی بصیرتان و دنیا پرستان غضب می کردی، غضبناکی آفریدگار قادر، آشکار می شد. رضای تو رضای حق بود و با خرسندی ات، تمامت اهل عرش و ساکنان قدس، قرین شعف می شدند.يا زهرا (س) در ايام شهادتت دلهايمان را به سوي بقيع پر داده ايم...

عبدالوهاب امیری

بخشدار مرکزی طالقان

پنجم اسفند ماه ، روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس گرامی باد .

روابط عمومی بخشداری مرکزی طالقان

 

اولین مهدکودک شهرستان طالقان با حضور مسئولین این شهرستان افتتاح شد.

با حضور جمعی از مسئولین شهرستان اولین  کلینیک مددکاری اجتماعی در شهرستان طالقان افتتاح شد .

حضور مقتدرانه و پرشکوه آحاد مردم شریف و ولایت مدار ایران اسلامی در راهپیمایی غرور آفرین و عزتمند یوم الله 22بهمن


بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ

حضور مقتدرانه و پرشکوه آحاد مردم شریف و ولایت مدار ایران اسلامی در راهپیمایی غرور آفرین و عزتمند یوم الله 22بهمن ماه، بار دیگر نشان داد که این امت آزادی خواه و استقلال طلب همواره با ایستادگی و مقاومت سلحشورانه خویش تا پای جان به آرمان‌ها و فضایل ناب انقلاب اسلامی پایبند بوده وهستند

این شکوه حضور که پر خروش‌تر از سنوات قبل بود اثبات نمود که این ملت آزاد بوده و این آمریکای مستکبر است که دستانش بسته است. این شیطان بزرگ است که با ضربه متقابل ملت ایران، در منجلاب گیر کرده و به اضمحلال نهایی‌اش و تحقق شعار پر شور «مرگ بر آمریکا» نزدیک نزدیک شده است.

البته حضور در صحنه‌های انقلاب به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن زیر برف و باران و سرما وظیفه ما راسنگین، تا ضمن قدرشناسی؛ سرعت پیشرفت همه جانبه کشور را به ویژه در حوزه اقتصادی با تحقق بدون ذره‌ای توقف "اقتصاد مقاومتی" دو صد چندان نموده و چشم را بر ظرفیت‌های داخلی بدوزیم. ظرفیت‌هایی که هر گاه به آن توجه شد نه تهدید و تحریم و نه زورگویی و باج‌خواهی سر سوزنی اثر نکرده و موجب توقف زیاده‌خواهی‌ها و افزون طلبی‌های بیگانه شده است.

در پایان، ضمن ادای شکر و سپاس الهی به پاس حیات‌مان در سرزمین مقدس اسلامی ایران از رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه حضرت ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب دامت برکاته . همچنین از یکایک امت شهیدپرور و مردم خداجوی طالقان که بار دیگر با حفظ وحدت ملی و انسجام اسلامی خویش امید و بهجت قلبی را در اذهان و افکار آزاد اندیشان   و موجب یأس و نومیدی قلوب کریه نظام سلطه گردیدند تشکر و قدردانی نموده و دست به دعا بر می داریم که "اللهم عجل لولیک الفرج".


بخشدار مرکزی طالقان
عبدالوهاب امیری

آخرین اخبار بخش ها

گیشه روزنامه

منشور اخلاقی بخشداری مرکزی شهرستان طالقان به شرح ذیل می باشد.

وظائف و اختيارات ذيل شرح کامل و جامعي از وظائف و ماموريت هاي بخشدار نيست بلکه به تناسب ظرفيت ها و پناسيل هاي خاص مناطق و شرايط سياسي و اجتماعي و اقليمي و اقتصادي قابل تعديل مي باشد لذا بخشي از ماموريتهاي ذيل به تناسب شرايط خاص بخش مرکزي کاشان بيان مي شود

برای دانلود اساسنامه ها، قوانین، آیین نامه ها و طرح های دهیاری ها وارد این بخش شوید.